Актуальність проекту

Мабуть, не залишилося жодної людини, яка б не замислювався про втрату духовних зв’язків з нашими предками. Буцімто зникла якесь незриме ланка, таке крихке і практично незрівняне ні з чим по своїй цінності. Ми стали байдужими. Більшість з нас занурені в повсякденні турботи, робочі зустрічі, наради і т.д. Знайти час на розмови з людьми старшого покоління можемо далеко не завжди. Суєта, вихор сірої повсякденності не дає нам зупинитися на мить, набрати ковток свіжого повітря в легені, очистити свою свідомість і замислитись про важливе. Про що ж?

Про те, насамперед, що ми зраджуємо віддаємо забуттю пам’ять, стаємо несприйнятливими до таких простих радощів, як безкорисливе, просте спілкування, применшуємо значення накопиченого роками досвіду, загальнолюдського знання своїх бабусь і дідусів.

Вид проекту: соціальний, довгостроковий.
Термін реалізації: жовтень 2014 – жовтень 2015
Учасники проекту: органи учнівського самоврядування навчальних закладів Добропілля, люди «третього покоління».
Опис проекту:

В рамках даного проекту ми ставимо перед собою мету зробити наше суспільство більш духовно розвиненим. Ми вважаємо, що такі принципи, як шанування батьків і повагу до старшого покоління лежать в основі становлення процвітаючої нації. Повага до старшого покоління – основа благополуччя і процвітання будь-якої держави. Адже рано чи пізно кожен з нас стає батьком, бабусею чи дідусем. Ми хочемо своїм прикладом правильного ставлення до старшого покоління передати естафету тим, хто також потім буде ставитися і до нас.
Ми даруємо старшим свою увагу, квіти, подарунки, організовуємо пізнавальні екскурсії і захоплююче проведення часу, тому що ми цінуємо їх і хочемо хоч частково відплатити їм за безцінний внесок у наше становлення! Адже саме вони свого часу будували і розвивали країну, в якій ми зараз живемо. Турбота про старших стирає прірву між поколіннями, допомагає долучитися до мудрості віків, переданої від батька до сина і від матері до дочки. А це – безцінний досвід, який неможливо отримати з шкільних підручників.
Саме тому ми маємо намір:

 • цілеспрямовано руйнувати бар’єри, що перешкоджають повноцінному діалогу «батьків і дітей», полегшити розуміння між ними, створити стимул і обопільний інтерес до життя один одного;
 • привертати увагу громадськості до життя людей пенсійного віку, їх заслугам і надіям;
 • сприяти духовному збагаченню підростаючого покоління, зацікавленості молоді питаннями, що хвилюють людей похилого віку;
 • сприяти формуванню серед молоді системи цінностей, побудованої на честі, шануванні батьків і повазі старшого покоління.

Глобальне завдання програми – зробити людей старшого віку більш щасливими і потрібними, а також прищепити шанування і повагу молоді до них.

Основні завдання проекту:

 • відновлення, поліпшення комунікацій між поколіннями;
 • підвищення залученості людей різного віку в життя один одного і в першу чергу в життя бабусь і дідусів;
 • передача досвіду від старшого покоління до молодшого і вивчення історії з перших вуст;
 • матеріальна допомога будинкам престарілих.

План реалізації проекту

 1. Підготовчий етап:
  – Створення ініціативної групи;
  – Визначення цільової групи;
  – Пошукова робота.
  2. Практичний етап:
 • Спілкування в невимушеній обстановці (чаювання, бесіда, обмін досвідом);
 • Акція «Подаруй частину себе» (діти створюють листівки, листівки з побажаннями, роздають їх на вулиці перехожим бабусям і дідусям);
 • «Старість в радість» (молодь звертається за допомогою в організації заходів до бабусь і дідусів, запрошує на свої свята);
 • «Grandparents.com» (школа для літніх людей – навчання роботі на комп’ютері, в інтернеті);
 • «Волонтерський рух»;
 • Листування з бабусями і дідусями з будинків престарілих.
 1. Підсумковий етап:
 • Висвітлення ходу та результатів проекту в пресі, на сайті школи;
 • Створення репортажного фотоколлажа про реалізацію проекту;
 • Обмін досвідом між учасниками органів учнівського самоврядування, шляхом презентації фотоколажів, які висвітлюють реалізацію проекту;
 • Визначення переможців проекту, нагородження;
 • Проведення фестивалю, присвяченого Дню людей похилого віку (1 жовтня) за участю найактивніших і цікавих бабусь і дідусів, а так же найактивніших учасників проекту серед дітей.

Очікувані результати.

Цей проект є сполучною ланкою між минулим нашої країни, її сьогоденням і майбутнім. Проект «Зв’язок поколінь» покликаний стати тією самою ниткою, міцно з’єднує долі молоді та зрілого покоління. Через лекції, бесіди, спільні заходи юнаки та дівчата будуть насичуватися, насичуватися знанням людей, по-справжньому відбулися в житті. І це вплине.
Однак це в жодному разі не буде односторонній зв’язок. В свою чергу, наша молодь здатна дати дуже багато замість, поділитися своїм щирим запалом, юнацьким запалом, енергією, своїми творчими, нестандартними ідеями, задумами. Зрештою, це призведе до взаємозбагачення досвідом і викличе багато добрих, щирих, світлих емоцій у кожного, хто візьме діяльну участь у цьому проекті. Потрібно тільки почати, дати імпульс і діяти.

Залишити відповідь